Zprávy z Třebíče

Město Třebíč

Třebíčský deník

 • Lidské ostatky nejsou věci. V Budějovicích mají nový hřbitovní řád
  Moravské Budějovice – V Budějovicích vstoupí 1. září tohoto roku v platnost nový řád veřejného pohřebiště. Kdo má pochované příbuzné na hřbitově v Budějovicích či v Jackově, měl by si dokument, jenž visí na úřední desce města, prostudovat. Jde o 16 stran informací, které se vztahují k otevírací době, manipulaci s lidskými ostatky, píše se v něm o obstarávání hrobů čestných občanů i o možných pokutách za protiprávní jednání. Řád odpovídá zákonu o pohřebnictví i dalším platným předpisům.
 • Děti se na táboře učí poznávání sebe sama
  Nové Město na Moravě - V Petrovicích, místní části Nového Města na Moravě, v těchto dnech pořádá třebíčská organizace STŘED tábor pro děti potýkající se s nepříznivým osudem.
 • Radar bude v Náměšti týden sledovat, zda auta jezdí rychle a kdy
  Náměšť nad Oslavou – Náměšťská radnice si zadala vypracování průzkumu, jak se chovají řidiči, kteří projíždějí tímto městem po průtahu, státní silnici I/23. Průzkum se uskuteční už v září a bude stát bezmála 18 tisíc korun. Důvod?  
 • Mažoretky z Moravských Budějovic jsou mistryněmi Evropy
  Moravské Budějovice - Mažoretky z Moravských Budějovic jsou mistryněmi Evropy. Zlaté medaile a pohár vítězství si přivezly z víkendového šampionátu v maďarském Győru.  
 • Na Třebíčsku si připomenou smutné výročí okupace Československa
  Třebíčsko – Den, který zničil veškeré naděje. Den, na který se jen tak nezapomíná. Tak by se dal nazvat 21. srpen v roce 1968, kdy došlo k obsazení Československa armádami spřátelených zemí z východního bloku.  

Horácké noviny

 • Kouzlo brankáře Slámy odčaroval až ve třetí části Ferda
  Třebíč (mm) - Dlouhých 46 minut hledali třebíčští hokejisté marně recept na brankáře druholigového Žďáru nad Sázavou Jiřího Slámu. Z dlouhé řady šancí gól vytěžil až Radim Ferda, na jehož trefu z 47. minuty navázal o osm minut později Michal Matiaško.
 • Galerie na správné adrese v Kaštanové 12

  NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU (mach) - Dvanáct je apoštolů, dvanáct je měsíců v roce a číslo dvanáct nese ve svém názvu také galerie manželů Tasovských v Náměšti nad Oslavou. Soukromé výstavní prostory se nacházejí v historickém objektu zámecké zahrady na konci Kaštanové ulice a jsou provozovány sezónně během letních měsíců. Výjimkou je každoroční vánoční výstava, obvykle doprovázená kulturním programem.
 • Hnízdo čapí bez dotací

  STUDENEC (mach) - V přestupní stanici Českých drah ve Studenci, odkud směřují vlakové soupravy do Jihlavy, Brna a do Křižanova, vlastní tamní Bufáč u Marušky čapí hnízdo v životní velikosti. Jak nápis hlásá, bylo hnízdo vybudováno zcela bez dotací. Od jeho slavnostního otevření uplynulo téměř půl roku (zbudováno bylo před více než rokem).
 • Rozety baziliky inspirovaly radnici

  Třebíč (mič) - Vzhled celkem sedmi kruhových objezdů na území města hodlá sjednotit třebíčská radnice. Budou inspirovány rozetami na třebíčské bazilice sv. Prokopa.
 • Na zábavu přišel opilec s pistolí
  JAROMĚŘICE NAD ROKYTNOU (red) - Opilý muž přišel na posvícenskou taneční zábavu, pořádanou z pátku na sobotu v Jaroměřicích s nelegálně drženou střelnou zbraní a jejím návštěvníkům tam vyhrožoval. Muž byl oblečen do uniformy ozbrojeného bezpečnostního sboru, ačkoli se nejednalo o jejího příslušníka, ani jím nikdy nebyl.


Povodně 2013

Povodně 2013, řeka Jihlava v Třebíči

Vodojem

Vyhledávání

Hledat v 1426. obchodech v Třebíči a okolí dle názvu, adresy, IČ, telefonu, klíčových slov,...
Nenašli jste v databázi tu Vaši provozovnu? Tak jí přidejte.

Počasí

Počasí Třebíč - Slunečno.cz