Zprávy z Třebíče

Město Třebíč

 • Richard Peška: „Za naší prací si skálopevně stojíme.“
  Kruhový objezd, který vznikl v Třebíči na ulici Bedřicha Václavka, vyvolává neustále emoce. Špatně se projíždí autobusům a kamionům (kamiony tam ovšem nemají co dělat). Trnem v oku je některým místním politikům, jako například členu dopravní komise Aleši Novákovi.
 • Kam v Třebíči o víkendu a následující týden?
  21.4. Jarní zámecká slavnost 21.4. Půlmaratonský festiválek 21.4. Večerní kostýmované prohlídky 24.4. Dopoledne pro ženy 25.4. Hvězdy Emy Destinnové 26.4. Astma a alergie 26.4. Den pro přírodu 27. - 28.4. Kostýmované prohlídky 28.4. Graffiti Rock Jam 28.4. Oblastí klidu Třebíčsko 28.4. ARMY DAY & baseball game 29.4. Obušku z pytle ven 30.4. Čarodějné odpoledne Do práce na kole
 • Město hospodaří stabilně a s přebytky
  Tak zní závěr zprávy ratingové agentury Moody´s Investors Service, jejíž zástupce v pátek 20. dubna předal Třebíči hodnocení národního ratingu. Za rok 2017 získalo město hodnocení A2/Aa2.cz (mezinárodní a národní rating).
 • Další tři kilometry budou sloužit cyklistům
  Dnes dopoledne byly mezi obcemi Valeč, Hrotovice a Dalešice otevřeny další dva nové úseky cyklostezky Třebíč - Dukovany. U rybníku Bezděkov navazují na stávající úsek v délce 1600 m vedoucí do Dalešic. Na zpracování projektové dokumentace a realizaci přispěla Nadace ČEZ a Jaderná elektrárna Dukovany.
 • Duben 2018
  Přestavba kina Moravia, válka s potkany, rozhovor s předsedou Energetického Třebíčska, zápisy do školek, sociální poradna, uzavírky a další...

Třebíčský deník

Horácké noviny

 • Technika získala první výhru

  Třebíč/Praha - Čtvrtou výhru si do tabulky nejvyšší soutěže baseballistů připsali hráči týmu Třebíč Nuclears. Ti hostili v dalších kolech extraligy na svém hřišti brněnskou Techniku, která do té doby na první výhru zatím marně čekala. Na třebíčské Hvězdě se jí podařilo letošní mizernou bilanci ukončit, když po úvodní porážce 6:10 lépe zvládla druhý zápas, který vyhrála 9:3. V extraligové tabulce jsou Třebíčští pátí za pražskou Kotlářkou, která má stejný počet výher. První místo patří zatím neporaženým brněnským Drakům, kteří budou zítřejším soupeřem Nuclears. "S Technikou jsme se bohužel rozešli smírně, ale chtěli jsme vyhrát oba zápasy," přiznal trenér Jan Gregor.
 • Malíř post-atomové renesance

  TŘEBÍČ (ap) - Odhalená dívčí ňadra i úplnou ženskou nahotu, krojačky i ptáčky všeho druhu, anděly, lodičky, kočkovité šelmy, hada, šperky, hudební nástroje, kvetoucí stromy, motýly, smrtku s kosou, Krista, motorku a dokonce i ponorku spatří divák na obrazech malíře a grafika Václava Macha-Koláčného (1953), jehož výstava nazvaná "Opus pictus (kontrasty post-atomové renesance) byla zahájena ve středu v Galerii Malovaný dům na Karlově náměstí v Třebíči.
 • Mladý kadeřník bodoval v Praze

  TŘEBÍČ, PRAHA (red) - Zhruba před měsícem, 17. března se student Lukáš Vlček z Obchodní akademie a Hotelové školy Třebíč z oboru kadeřník zúčastnil prestižní kadeřnické soutěže Kalibr cup, která se konala již po 18. v Praze v Letňanech. Tohoto Juniorského poháru se zúčastnilo 10 nejlepších, mladých kadeřníků z celé České republiky a tématem v kategorii účesová tvorba bylo Mystic Ghotic. Tato soutěž probíhala v rámci veletrhu World of BeautyaSpa a předcházelo ji oblastní koho v Lanškrouně.
 • Že by se konečně mladí dočkali nového skateparku v Třebíči

  TŘEBÍČ (evu) - Prezentace města zní jasně: "Město se orientuje na prorodinnou politiku. Ve svých aktivitách a záměrech myslí na rodiny s dětmi, lidi s hendikepem i seniory". Proč město nemyslí i na mladé lidi, co chtějí rodinu teprve založit? Mladí lidé, kteří vyšli ze školy, chodí do práce, chtějí se bavit a utrácet peníze, poznat partnera a usadit se tu. Možná i proto se spousta z nich stěhuje jinam za lepším. Když se těchto lidí ptám, proč odcházejí, dostanu skoro vždy stejné odpovědi. Je tady nuda a nic tu není. Další odpovědí je, že se stěhují za prací, kde si vydělají více peněz.
 • Návštěvníkům se v dubnu otevřely dveře

  TŘEBÍČ (evu) - Začínající teplejší počasí vybízí k návštěvě objektů, kde se můžete kochat Třebíčí z výšky a vychutnat si rozhled. Proto se město rozhodlo otevřít věž a rozhlednu.


Povodně 2013

Povodně 2013, řeka Jihlava v Třebíči

Vodojem

Vyhledávání

Hledat v 1427. obchodech v Třebíči a okolí dle názvu, adresy, IČ, telefonu, klíčových slov,...
Nenašli jste v databázi tu Vaši provozovnu? Tak jí přidejte.

Počasí

Počasí Třebíč - Slunečno.cz
TaxiTřebíč.cz I SEO webu sledují SEO nástroje.cz