Zprávy z Třebíče

Město Třebíč

Třebíčský deník

Horácké noviny

 • Třebíčská tvrz pokořena Havířovem

  Třebíč - Náročný program mají za sebou hokejisté Horácké Slavie Třebíč. Po sobotním zápase s Kadaní a pondělním duelu na Kladně (podrobněji na straně 11) se totiž hned pětice hráčů (Süss, Kratochvíl, Mlynář, Škvrně a Novák) vydala s Kometou na úterní zápas ligy mistrů do švýcarského Zugu a hned ve středu nastupovala v k duelu 15. kola první ligy proti Havířovu. Ten Horácké Slavii připravil vůbec první domácí porážku nové prvoligové sezóny. "Kluci na to byli připravení a věděli, že to takhle bude, ale je to pět hráčů a my máme dalších patnáct," reagoval třebíčský asistent Jaroslav Barvíř na dotaz, zda byla znát na pětici zmíněných hráčů únava.
 • Sté výročí narození ThDr. V. Nováčka

  Narodil se 1. října 1918 v Mohelně do selské rodiny. Rodiče Karel (1886-1952) a Anastázie (1892-1932), rozená Hortová z Březníka, byli drobnými rolníky. Jejich hospodářství bylo v č. 122 na Dlouhé ulici. Měl ještě mladšího bratra Jana (1920-1989). Vladimír vychodil v letech 1924-1929 obecnou školu v rodné obci. Na návrh učitele Karla Lišky a kaplana Jana Nohy ho rodiče dali na státní reálné gymnázium v Třebíči, kde roku 1937 maturoval s vyznamenáním.
 • Hana Žáková: „Hodnoty musíte mít ve svém srdci.“

  KONĚŠÍN (pch) - První pracovní den po druhém kole senátních voleb jsme novopečenou senátorku Hanu Žákovou zastihli v práci na obecním úřadě v Koněšíně. To, že byla zvolena, neznamená, že se život v obci zastaví, stále je co řešit. Právě jsme ji zastihli při schůzce s pravděpodobně budoucím starostou Koněšína. Tak jsme paní senátorce položili několik otázek.
 • I na veletrhu v Brně šla řeč o jádru

  Brno (ap) - Při zadávání zakázky na výstavbu nových jaderných bloků bude vyžadován maximální podíl českých firem. Řekla to ministryně obchodu a průmyslu Marta Nováková v úterý 2. října v hotelu Holiday Inn na mezinárodní energetické konferenci "Budoucnost jaderné energetiky v ČR", která se konala v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně.
 • Rathan byl plný ryb

  NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU (mach) - Rybník Rathan vydal své poklady. Ve středu 17. října tam proběhl výlov s možností zakoupení právě vylovených ryb.


Povodně 2013

Povodně 2013, řeka Jihlava v Třebíči

Vodojem

Vyhledávání

Hledat v 1427. obchodech v Třebíči a okolí dle názvu, adresy, IČ, telefonu, klíčových slov,...
Nenašli jste v databázi tu Vaši provozovnu? Tak jí přidejte.

Počasí

Počasí Třebíč - Slunečno.cz
TaxiTřebíč.cz I SEO webu sledují SEO nástroje.cz