Zprávy z Třebíče

Město Třebíč

Třebíčský deník

 • Prvňáci mají svá tabla! Představíme školáky ze ZŠ Bartuškova v Třebíči
  Třebíčsko - Ve středu 24. ledna pokračuje v Třebíčském deníku nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.
 • Astronomické hodiny u hvězdárny v Třebíči ukazují nejen přesný čas
  Třebíč - Pozornost kolemjdoucích u třebíčské hvězdárny poutají rozměrné astronomické hodiny. Stojí tam od listopadu loňského roku, sestrojili je nadšenci z místního astronomického kroužku.
 • K výročí republiky na Vysočině zasadí památné stromy
  Vysočina – Umístění časové schránky v Třebíči, divadelní představení Hymna ve Žďáře nad Sázavou, hudební koncert v Havlíčkově Brodě, hromadné vyvěšování českých vlajek v Pelhřimově a například zážitková hra Urban game v Jihlavě.
 • Na Bibli kralickou se jezdí dívat návštěvníci až z Jižní Koreje
  Kralice nad Oslavou - Památník Bible kralické si v loňském roce prohlédlo šest tisíc lidí. „Návštěvnost držíme poslední roky na přibližně stejném počtu. Největší počet návštěvníků tvoří školní skupiny, skupiny seniorů, církví, zájmových spolků. Dále samozřejmě jednotlivci,“ popsala Monika Doležalová z Památníku Bible kralické v Kralicích nad Oslavou.
 • OBRAZEM: Promítání na podlahu ve školce děti baví
  Třebíč - Odkaz J. A. Komenského „škola hrou“ je aktuální i v dnešní moderní počítačové době. S elektronikou přicházejí děti běžně do styku, ať už doma, v obchodech, u kamarádů a nyní i v mateřské škole. Díky sponzorským darům mohla Mateřská škola Benešova v Třebíči pořídit pro děti interaktivní MagicBox.

Horácké noviny

 • Zemřel sochař Josef Klimeš

  VYSOČINA (red) - Ve věku 89 let zemřel náhle v pátek 12. ledna v Praze několik dní před svými devadesátými narozeninami český sochař Josef Klimeš, který na výstavě Expo 58 v Bruselu získal za svou železnou plastiku cenu Grand Prix. Je autorem plastik u Barrandovského mostu a jeho socha byla také vybrána jako dar papeži Janu Pavlu II. Poslední rozloučení s Josefem Klimešem se konalo v pátek 19. ledna dopoledne v kostele v pražských Nebušicích, kde byl pochován na tamním hřbitově.
 • Třebíčští basketbalisté se po dvou výhrách posunuli do čela přeboru
  Třebíč - Spanilá jízda basketbalistů Třebíče Oblastním přeborem první třídy mužů pokračuje. Na úvod nového roku si svěřenci trenéra Vladimíra Smitala poradili jak se Šlapanicemi, tak i s lídrem tabulky z Žabovřesk a do tabulky si připsali osmé a deváté vítězství v řadě. Díky tomu se basketbalisté Třebíče posunuli do čela tabulky, kde vydrží minimálně do dalších dvou kol, která je čekají o nadcházejícím víkendu, kdy se představí na palubovce třetích Husovic a posledních Černovic.
 • Moravská Česká Kanada láká turisty

  BRNO (pch) - Minulý týden proběhl v Brně veletrhu cestovního ruchu Regiontour v Brně. Samozřejmě se tam prezentovala i Vysočina, ale nechyběl ani kraj, který je nám na Třebíčsku, nebo alespoň z mnohým z nás, velmi blízký - Česká Kanada.
 • Dr. Krpoun: nezaměňujme přežívání za život
  Narodil jsem se 26. května. V každé třídě i na každé škole, kde jsem kdy byl, jsem patřil mezi nejmladší. Snadno jsem tedy uvěřil, že druzí vědí lépe než já, co je pro mě samotného dobré. Že je lepší poslouchat jejich hlas než ten, který si každý z nás nosí uvnitř. Stačí k němu najít cestu.
 • Yetti – drsný víkend, který není pro měkoty

  HERALTICE (pch) - Víte jaké to je, propadnout se do ledu? A co dělat při úrazech na sjezdovce, běžkách, bruslích a jiných zimních sportech? Umíte poskytnout první pomoc? Tak to jsou otázky, na které našli odpovědi účastníci už 7. ročník zimní víkendové akce Yetti, určené pro širokou veřejnost starší patnácti let, která proběhla na turistické základně v Heralticích.


Povodně 2013

Povodně 2013, řeka Jihlava v Třebíči

Vodojem

Vyhledávání

Hledat v 1427. obchodech v Třebíči a okolí dle názvu, adresy, IČ, telefonu, klíčových slov,...
Nenašli jste v databázi tu Vaši provozovnu? Tak jí přidejte.

Počasí

Počasí Třebíč - Slunečno.cz
TaxiTřebíč.cz I SEO webu sledují SEO nástroje.cz