Zprávy z Třebíče

Město Třebíč

Třebíčský deník

 • Třebíčsko vysychá, meteorologové varují před požáry
  Třebíčsko – Třebíčsko vysychá. V dubnu prakticky nezapršelo, na srážky skoupé byly všechny zimní měsíce včetně března. Vyplývá to z údajů, které zveřejnili meteorologové Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
 • Řehtačky nahrazují zvuk kostelních zvonů
  Březník - Starý velikonoční zvyk obnovili v Březníku na Třebíčsku. Na Velký pátek prošel obcí průvod řehtaček. Řehtačky v ten den nahrazují zvuk kostelních zvonů.
 • Odsouhlasili čtvrt milionu baseballistům
  Třebíč – Baseballisté z týmu Třebíč Nuclears pořádají v prvním prázdninovém týdnu Mistrovství Evropy žáků do 12 let.
 • V Demlově ulici začnou přestavovat nákupní centrum. Omezí to parkování
  Třebíč – Nákupní centrum v Demlově ulici v Třebíči začne stavební firma po letech odkladů rekonstruovat. Chystá se tam dělat nástavbu a přístavbu. Původně šlo o záměr společnosti Sofi Stav z Rudíkova, ta jej přeprodala firmě Asimo Stav z Brna.
 • Bazilika je chráněná proti požáru hasicími přístroji
  Třebíč - Patří mezi největší kostely na Moravě, říká o bazilice svatého Prokopa v Třebíči zdejší bývalý starosta Pavel Heřman. V souvislosti s událostmi v Paříži, kdy tento týden vyhořela katedrála Notre-Dame, se mimoděk vkrádá myšlenka, jak je proti požáru zabezpečená právě třebíčská bazilika, která figuruje na prestižním seznamu UNESCO.  

Horácké noviny

 • Sérii o postup do první ligy ukončila blamáž a kontumace

  Moravské Budějovice - Druholigové superfinále mezi Moravskými Budějovicemi a Sokolovem skončilo blamáží. Těsně před čtvrtým zápasem na ledě Žihadel totiž přišla zpráva o kontumaci všech tří předchozích zápasů ve prospěch Sokolova. Důvodem je neoprávněný start brankáře Vacka, který po uzavření termínu nastoupil v krajském přeboru v dresu Telče, což je proti svazovým regulím.
 • Vernisáž velikonoční výstavy byla spojena s tvůrčím workshopem

  STAŘEČ (pch) - Vernisáží a následným workshopem byla v neděli odpoledne zahájena Velikonoční výstava v prostorách stařečské radnice. Výstava má dva rozměry, a to duchovní a lidový. Můžete tu tak vidět prolínání náboženských tradic s tradicemi lidovými, které mají vesměs své kořeny už v dobách pohanských.
 • Senátorka Žáková ocenila profesionalitu hasičů

  TŘEBÍČ (red) - Nácvik zásahu proti šíření vysoce nakažlivé nemoci si 10. dubna vyzkoušeli třebíčští a krajští profesio- nální hasiči spolu s hygieniky. Nechyběly ani další složky integrovaného záchranného systému, tedy záchranáři a policisté. Cvičení přihlížela i senátorka Hana Žáková.
 • Změny v třídění odpadů si vyžádaly novou vyhlášku
  Třebíč (mič) - Zastupitelstvo města rozhodlo vydat obecně závaznou vyhlášku č. 2/2019, o stanovení systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů a nakládání se stavebním odpadem na území města Třebíče. Platná bude od 1. května tohoto roku a nahradí zastaralou vyhlášku z roku 2007.
 • Kristus vstal z mrtvých

  TŘEBÍČSKO (pch) - Těmito slovy, která pronáší papež ve Vatikánu, každoročně vrcholí největší křesťanské svátky Velikonoce. Dnes jsou tyto svátky tak trochu nepřehledným mixem křesťanských, pohanských a novodobých konzumních tradic, kdy bohužel ty posledně jmenované vítězí na celé čáře.


Povodně 2013

Povodně 2013, řeka Jihlava v Třebíči

Vodojem

Vyhledávání

Hledat v 1429. obchodech v Třebíči a okolí dle názvu, adresy, IČ, telefonu, klíčových slov,...
Nenašli jste v databázi tu Vaši provozovnu? Tak jí přidejte.

Počasí

Počasí Třebíč - Slunečno.cz