Zprávy z Třebíče

Město Třebíč

 • Třebíč láká návštěvníky
  Město Třebíč prostřednictvím Městského kulturního střediska realizuje řadu činností, souvisejících se zajištěním a podporou cestovního ruchu. Všechny provozy jsou rozděleny pod tři hlavní střediska, zastřešená turistickými informačními centry. Podle územní příslušnosti tedy máme v Třebíči Středisko Národní dům, které sleduje návštěvnost TIC Národní dům, TouristPointu, Městské věže, Expozice Kaiserpanorama, a Vodojemu Kostelíček. Středisko Synagoga zahrnuje TIC Synagoga, Zadní synagogu, Dům Seligmanna Bauera a Pamětní síň Antonína Kaliny.
 • Město ocenilo šest nejlepších loňských projektů
  Ve středu 20. února ocenili zástupci vedení města nejlepší projekty roku 2018, které byly podpořeny z Grantového systému města Třebíče. Ocenění zástupcům nejlepších projektů předával starosta Pavel Pacal, místostarostové Miloš Hrůza a Vladimír Malý a radní města Jan Burda, Martina Bártová, Zuzana Kratochvílová a Milan Zeibert. Kulturní program zajistily děti ze sboru Slunko, pod vedením Heleny Noskové.
 • Kvůli kácení stromů bude uzavřená silnice v Borovině
  Od soboty 23. února do 5. března bude úplně uzavřena silnice č. II/410 – ulice Koželužská, a to v úseku od křižovatky ulic Dr. A. Hobzy a ulice Na Potoce po křižovatku s ulicí T. Bati, o celkové délce přibližně 1,7 kilometru. Důvodem uzavírky je lokální kácení stromů, napadených kůrovcem.
 • Číhalín
 • návrh Územní studie Krahulov - Lokalita "Záhumenice"
  probíhá projednávání s dotčenými orgány a správci sítí

Třebíčský deník

 • Co bude v objektu uprostřed sídliště, který opustila průmyslovka? Kraj to řeší
  Třebíč /FOTOGALERIE/ – Bývalo to ve všední dny ráno rušné místo. Od února letošního roku ale okolí komplexu budov Střední průmyslové školy Třebíč (SPŠ) v Demlově a Zahradníčkově ulici osiřelo. Už žádná parkující auta a motocykly studentů a učňů. Už žádné pokuřující hloučky kousek od vchodu do školy.
 • Z dukovanské věže nestoupá pára. Nastěhoval se do ní obří pavouk
  Dukovany - Z jedné z osmi chladicích věží Jaderné elektrárny Dukovany nestoupá vodní pára. Důvodem jsou práce na jejím vnitřním i vnějším plášti, které i při současném plném výkonu všech čtyř výrobních bloků umožňuje příznivé chladné počasí. Do věže se tak na následující měsíce nastěhoval „pavouk“, speciální čistící poloautomatické zařízení. Práce jsou plánovány do konce listopadu.
 • Podzimní Ample Strike bude letos menší než jarní cvičení Dark Blade
  Náměšť nad Oslavou - Na základně vrtulníkového letectva u Náměště nad Oslavou se uskutečnila první plánovací konference ke cvičení Ample Strike 2019.
 • VIDEO: Svatý Florián odjel na výlet. Vrátí se do září
  Třebíč - Neobvyklé divadlo se naskytlo kolemjdoucím, kteří ráno ve středu 20. února mířili přes Masarykovo náměstí v Třebíči. Řemeslníci tam v parčíku u laviček, na kterých v pěkném počasí rádi vysedávají bezdomovci, demontovali barokní sochu svatého Floriána. Měli už pro ni připravené malé nákladní auto s hydraulickou rukou. „Jsme z Jindřichova Hradce a sochu vám odvezeme na chvíli na výlet. Na zrestaurování,“ prozradil řidič auta.
 • Policisté zachránili život ženě. Obdrželi uznání
  Hrotovice – Na svoji první noční službu na hrotovickém oddělení policista Tomáš Pustina hned tak nezapomene. Byla dramatická. Spolu s kolegou Radkem Pečivou zachraňoval život ženě v malé obci na Třebíčsku.

Horácké noviny

 • Florbalové derby pro dobrou věc
  Třebíč (art) - Už po čtvrté se florbaloví Snipeři snaží pomoci někomu s těžkým životním osudem. Aleš Denner, Leuška Mácová, Jakub Novotný, na tyto, nemocí těžce zkoušené děti, už třebíčští florbalisté mysleli a finančně jim pomohli díky akci "Derby pro…" v minulých třech letech.
 • Zkrocení zlé ženy po vídeňsku

  TŘEBÍČ (red) - Český divadelní spolek působí ve Vídni v různých formách již od roku 1881. Pro publikum doma v Rakousku i v České republice nastudovali jeho členové klasickou divadelní komedii Williama Shakespeara Zkrocení zlé ženy. Soubor tuto klasickou komedii uvádí s velkým úspěchem již několikátou sezónu. Před třemi lety se souboru dostalo té cti hostovat na tradičním divadelním festivalu Jiráskův Hronov.
 • Zájem o byty je překvapivě i na vsi

  HERALTICE (mach) - Téměř každá obec se více či méně potýká s úbytkem obyvatel. Starousedlíci umírají a mladí o nemoderní nemovitosti z pozůstalosti nestojí. Náklady na jejich rekonstrukci často výrazně převyšují náklady na výstavbu zcela nového domu. A tak zatímco se na okrajích obcí staví o sto šest, centrální části zůstávají vylidněné a hyzdí je polorozpadlé, léta opuštěné nemovitosti. Zdá se, že v Heralticích našli způsob, jak život na návsi zachovat.
 • Na Vysočině probíhá výzkum tradiční lidové stravy
  TŘEBÍČ (red) - Regionální pracoviště tradiční lidové kultury v Kraji Vysočina při Muzeu Vysočiny Třebíč, společně s etnografkami a dalšími odbornými pracovníky především krajských muzeí se zaměřuje v současné době mimo jiné na dokumentaci a výzkum tradiční lidové stravy na Vysočině.
 • Náměšťáci uvítali mistry světa!

  NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU (mach) - V pětitisícovém městečku valem přibývá mistrů světa. V loňském roce tamní oslavili úspěch teprve patnáctileté Hany Pelánové, která se stala ministryní světa v minigolfu.


Povodně 2013

Povodně 2013, řeka Jihlava v Třebíči

Vodojem

Vyhledávání

Hledat v 1429. obchodech v Třebíči a okolí dle názvu, adresy, IČ, telefonu, klíčových slov,...
Nenašli jste v databázi tu Vaši provozovnu? Tak jí přidejte.

Počasí

Počasí Třebíč - Slunečno.cz